Kredyty, Leasingi Ostrołęka
Iwona
Kredyty dla rolników, Kredyty hipoteczne
501 717 961
Kredyty, Leasingi Ostrołęka
Zenon
Kredyty dla firm, Leasingi
505 207 307

Jak uzyskać zwrot prowizji za wcześniejszą spłatę kredytu?

Spłaciłeś kredyt konsumencki przed terminem i poniosłeś pełne jego koszty, takie jak prowizja, odsetki, czy ubezpieczenie?

Zgodnie z wyrokiem Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej i stanowiskiem Prezesa Urzędu Ochrony Klientów i Konsumentów, możesz ubiegać się o ich zwrot! (na podstawie art. 49 Ustawy o kredycie konsumenckim). Nadpłacone koszty kredytu, będą wyliczane w sposób liniowy, proporcjonalnie do okresu spłaty. W celu odzyskania pieniędzy, należy zgłosić wniosek, w którym warto powołać się na wyrok TSUE oraz stanowisko UOKiK.

Metoda liniowa, polega na tym, że bank dzieli wszystkie poniesione koszty przez liczbę dni kalendarzowych, w których miała obowiązywać umowa. Wynik mnoży przez liczbę dni, o które skrócono okres kredytowania – i tę sumę bank powinien oddać konsumentowi.

 

Banki jednak niechętnie przyznają, że takie odszkodowanie się należy, dlatego koniecznie zadzwoń do nas. Ważne! Można dochodzić swoich roszczeń, nawet jeśli spłaciłeś już kredyt dość dawno. Okres przedawnienie to 10 lat. Warto sprawdzić ile możesz odzyskać.

Zadzwoń  505 207 307
lub 502 269 009

Porady
Opinie
Kontakt