Kredyty, Leasingi Ostrołęka
Iwona
Kredyty dla rolników
501 717 961
Kredyty, Leasingi Ostrołęka
Agnieszka
Kredyty dla firm
502 269 009
Kredyty, Leasingi Ostrołęka
Aneta
Kredyty hipoteczne
509 125 201
Kredyty, Leasingi Ostrołęka
Zenon
Leasingi
505 207 307

Sposoby finansowania zakupu samochodu – kredyt samochodowy czy gotówkowy?

Który kredyt wybrać przy kupnie auta?

Kupno samochodu to przeważnie duże obciążenie budżetu, dlatego często powiązane jest ze skorzystaniem z kredytu. Nasuwa się pytanie co jest korzystniejszym wyborem, kredyt samochodowy czy kredyt gotówkowy? Biorąc pod uwagę wzgląd finansowy korzystniejszym rozwiązaniem jest kredyt samochodowy. Jako, że jest to kredyt przyznawany na określony cel można liczyć na uzyskanie niższego oprocentowania niż przy kredycie gotówkowym. Klienci jednak ze względu na dodatkowe formalności bardzo często nie doceniają kredytów samochodowych.

 

Sceptycyzm w stosunku do kredytów samochodowych

Mimo wysokiej popularności kredytów samochodowych, te ciągle nie są do końca doceniane przez kredytobiorców. Powodem może być fakt, że klienci nie chcą informować firm o celu, na który pieniądze są pożyczane. Obawy budzić może także fakt, że w momencie kupna pojazdu na kredyt samochodowy nie jesteśmy jego jedynymi właścicielami. Do momentu spłaty kredytu współwłaścicielem auta staje się bank, który udzielił nam pożyczki. Natomiast fakt, że samochód do momentu spłaty staje się zabezpieczeniem kredytu powoduje, że jego oprocentowanie jest dużo korzystniejsze niż w przypadku kredytu gotówkowego.

Jeśli chodzi o procedury powiązane z kredytem samochodowym, należy zaliczyć do nich uczynienie banku współwłaścicielem przy rejestrowaniu auta oraz cesja ubezpieczenia pojazdu na bank. Liczmy się również z faktem, że do momentu spłaty kredytu chcąc sprzedać samochód lub dokonać poważnych modyfikacji ( na przykład zamontowanie instalacji gazowej) musimy porozumieć się w tej kwestii z bankiem.

 

Korzyści kredytów samochodowych

Główną zaletą przy wyborze kredytu samochodowego jest dużo niższe oprocentowanie. Inną istotną zaletą jest powszechność – wniosek można składać nie tylko w banku, ale także u dealerów czy w komisach. Z kredytu można skorzystać zarówno w przypadku nowego jak i używanego auta, jednak im starszy jest pojazd tym droższa pożyczka. Kredyt można zaciągnąć także na pojazdy typu motocykl czy quad.

Porady
Opinie
Kontakt