Kredyty, Leasingi Ostrołęka
Iwona
Kredyty dla rolników
501 717 961
Kredyty, Leasingi Ostrołęka
Agnieszka
Kredyty dla firm
502 269 009
Kredyty, Leasingi Ostrołęka
Aneta
Kredyty hipoteczne
509 125 201
Kredyty, Leasingi Ostrołęka
Zenon
Leasingi
505 207 307

Kredyt dla rolników – co warto wiedzieć

kredyt dla rolnika

Kredyt dla rolnika

Zanim rolnik podejmie się kredytu decyzję o jego zaciągnięciu musi zawsze przemyśleć dwa razy , gdyż zobowiązanie jakiego się podejmie może być wyzwaniem szczególnie, gdy przychody nie są stabilne w ciągu całego roku. Obecna jednak sytuacja finansowa rynku z poziomem stóp procentowych zachęca do zaciągania kredytów. Taką sytuację zawdzięczamy monetarnej polityce banku centralnego, która wpływa m.in. na to, że rata kredytu będzie niższa a odsetki będą szybciej spłacane.
Dość ciekawą formą pożyczki dla rolnika może okazać się kredyt preferencyjny lub konsolidacyjny. Pierwszy z nich to kredyt dla rolników przy którego otrzymaniu i spłacaniu pomagają instytucje rządowe jak np Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Rolnik otrzymuje pomoc w uzyskaniu dotacji unijnych oraz otrzymania kredytu preferencyjnego. Taka pomoc jest szczególnie ważna, gdyż w dzisiejszych czasach głównym źródłem dochodów dla rolnika jest jego ziemia dlatego potrzebuje on dodatkowych nakładów finansowych aby móc zainwestować w nowe rozwiązania czy technologie, które mu pozwolą na lepszy i szybszy rozwój.

Rolnik, który jest przedsiębiorcą ma działalność wysokiego ryzyka, gdyż jej funkcjonowanie w znacznej mierze zależy od warunków pogodowych. Jednak udzielanie kredytów rolnikom się opłaca, gdyż pomagają one w szybszym rozwoju gospodarstw rolnych w krótszym czasie co przełoży się na ogólny rozwój gospodarki państwa. Przy niskim oprocentowaniu kredytu rolnik może zdecydować się na nie tylko jedno ale na parę zobowiązań. I tu świetnym rozwiązaniem może okazać się kredyt konsolidacyjny.

Nie tylko wyłącznie osoba prywatna może wziąć kredyty na zakup samochodu, domu. Podobnie sytuacja może wyglądać w przypadku kredytów zaciąganych przez rolnika np kredyt inwestycyjny na uprawy, hipoteczny na budynek czy odnawialny na koncie banku.

POLICZ RATĘ KREDYTU KONSOLIDACYJNEGO – SKORZYSTAJ Z NASZEGO KALKULATORA

Kredyt konsolidacyjny ma przyjść z pomocą w spłacie wcześniej zaciągniętych zobowiązań w taki sposób, że zamiast kilku rat spłacamy jedną. Ważne jest pilnowanie terminów zobowiązań. Rolnik decydując się na kredyt konsolidacyjny obniża dzięki temu wysokość rat i dodatkowo zamiast kilku terminów spłat różnych zobowiązań ma tylko jeden termin co może okazać się bardzo wygodne.

Kalulator Kredytu Konsolidacyjnego

Kalulator Kredytu Konsolidacyjnego

Porady
Opinie
Kontakt