Iwona
Kredyty dla rolników
501 717 961
Agnieszka
Kredyty dla firm
502 269 009
Aneta
Kredyty hipoteczne
509 125 201
Zenon
Leasingi
505 207 307

Kredyt dla rolników – co warto wiedzieć

kredyt dla rolnika

Kredyt dla rolnika

Zanim rolnik podejmie się kredytu decyzję o jego zaciągnięciu musi zawsze przemyśleć dwa razy , gdyż zobowiązanie jakiego się podejmie może być wyzwaniem szczególnie, gdy przychody nie są stabilne w ciągu całego roku. Obecna jednak sytuacja finansowa rynku z poziomem stóp procentowych zachęca do zaciągania kredytów. Taką sytuację zawdzięczamy monetarnej polityce banku centralnego, która wpływa m.in. na to, że rata kredytu będzie niższa a odsetki będą szybciej spłacane.
Dość ciekawą formą pożyczki dla rolnika może okazać się kredyt preferencyjny lub konsolidacyjny. Pierwszy z nich to kredyt dla rolników przy którego otrzymaniu i spłacaniu pomagają instytucje rządowe jak np Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Rolnik otrzymuje pomoc w uzyskaniu dotacji unijnych oraz otrzymania kredytu preferencyjnego. Taka pomoc jest szczególnie ważna, gdyż w dzisiejszych czasach głównym źródłem dochodów dla rolnika jest jego ziemia dlatego potrzebuje on dodatkowych nakładów finansowych aby móc zainwestować w nowe rozwiązania czy technologie, które mu pozwolą na lepszy i szybszy rozwój.

Rolnik, który jest przedsiębiorcą ma działalność wysokiego ryzyka, gdyż jej funkcjonowanie w znacznej mierze zależy od warunków pogodowych. Jednak udzielanie kredytów rolnikom się opłaca, gdyż pomagają one w szybszym rozwoju gospodarstw rolnych w krótszym czasie co przełoży się na ogólny rozwój gospodarki państwa. Przy niskim oprocentowaniu kredytu rolnik może zdecydować się na nie tylko jedno ale na parę zobowiązań. I tu świetnym rozwiązaniem może okazać się kredyt konsolidacyjny.

Nie tylko wyłącznie osoba prywatna może wziąć kredyty na zakup samochodu, domu. Podobnie sytuacja może wyglądać w przypadku kredytów zaciąganych przez rolnika np kredyt inwestycyjny na uprawy, hipoteczny na budynek czy odnawialny na koncie banku.

POLICZ RATĘ KREDYTU KONSOLIDACYJNEGO – SKORZYSTAJ Z NASZEGO KALKULATORA

Kredyt konsolidacyjny ma przyjść z pomocą w spłacie wcześniej zaciągniętych zobowiązań w taki sposób, że zamiast kilku rat spłacamy jedną. Ważne jest pilnowanie terminów zobowiązań. Rolnik decydując się na kredyt konsolidacyjny obniża dzięki temu wysokość rat i dodatkowo zamiast kilku terminów spłat różnych zobowiązań ma tylko jeden termin co może okazać się bardzo wygodne.

Kalulator Kredytu Konsolidacyjnego

Kalulator Kredytu Konsolidacyjnego

Porady
Opinie
Kontakt